Hoppa till innehåll
Academic Work logotyp

Juniora systemutvecklare till Multisoft!

Har du ett stort intresse för framtida system och automatisering? Har du nyligen tagit examen och är ute efter att kickstarta din karriär inom systemutveckling? Vill du dessutom arbeta på en av Sveriges bästa arbetsplatser? Då kan denna roll vara perfekt för dig! Just nu söker Multisoft ett flertal Juniora systemutvecklare. Välkommen med din ansökan redan idag - vi tillämpar löpande urval.



Arbetsuppgifter

Som Junior systemutvecklare hos Multisoft kommer du att arbeta i projektform och nära Multisofts kunder för att kunna förstå deras behov och krav. I rollen ingår en hel del problemlösning där programmering är ett av verktygen som används. Här får du även möjligheten att arbeta med lösningsarkitektur och systemutveckling i lösningar byggda med plattformen Softadmin®. Som en del av teamet kommer du kunna fördjupa dina kunskaper och utvecklas tillsammans med dina kollegor.

Du kommer att börja med en väletablerad onboarding-process och introduktion som säkerställer att du får de verktyg och kompetenser som behövs. Med ditt intresse för automatisering och effektivisering kan du se fram emot nya utmaningar och att få skapa system med stort bestående värde.



Kvalifikationer
  • Har en eftergymnasial utbildning inom relevant område, eller tar examen om 6-8 månader
  • Är flytande i svenska och engelska, både i tal och skrift
  • Har ett intresse för automatisering och effektivisering
Övrig information
  • Start: Enligt överenskommelse
  • Omfattning: Heltid, tillsvidare
  • Placering: Centrala Stockholm

Rekryteringsprocessen hanteras av Academic Work och Multisofts önskemål är att alla frågor rörande tjänsten hanteras av Academic Work.

Vi går igenom urvalet löpande och annonsen kan stängas ner innan tjänsten är tillsatt om vi gått över till urvals- och intervjufasen.

Mer info
Typ av anställning
Sista ansökningsdag
22 maj 2023 (55 dagar kvar)

Om arbetsgivaren

Vi är ett bemannings- och rekryteringsföretag för studenter och akademiker i början av karriären, young professionals. Vi startade som tre studenter som levde vår egen affärsidé. Men snart ledde kraften affärsidén bort från pannrummet mot stadig expansion. Nu är vi en internationell verksamhet där young professionals påbörjar sina karriärer, varje dag. Sedan starten har vi hjälpt över hundratusen till jobb och vi hoppas på att hjälpa många, många fler. Just nu har vi över 1000 lediga jobb över hela Sverige, extrajobb för dig som fortfarande studerar och heltidsjobb för dig som är i början eller i mitten av din karriär. Gemensamt för de företag vi jobbar med är att de, precis som vi, tror på young professionals. Vill du veta mer om oss? Läs mer på www.academicwork.se

Liknande jobb

Fler från samma arbetsgivare