Hoppa till innehåll
Normos AB / Egon restauranger logotyp

Köksmästare till Egon Restauranger

Ansök nu
Vi söker köksmästare till Egon Mall of Scandinavia, Egon Sollentuna och Egon Uppsala.
Skriv vilken restaurang du ansöker till i din ansökan.

Som kökschef är du högsta ledare på köket och har ansvar för den optimala driften.

Denna tjänst är en både krävande och givande roll att besitta. Jobbet innebär mycket närvaro i köket för att kvalitetsäkra bedriften. Det innebär ansvar över den dagliga driften, matkvalitet, kostnadskontroll, schema etc. Du ansvarar också för att våra gäster får en perfekt totalupplevelse under sitt besök på Egon och för att upprätthålla en god arbetsmiljö.

Vidareutveckling av den enskilda chefen sker vid Egons ledarmöten samt flera årliga nationella möten för ledare inom Egon. Dessa möten hålls för erfarenhetsutbyte och gemensam vidareutveckling av konceptet. Vid mötena läggs också stor vikt vid sociala aktiviteter för att utveckla kultur, värderingar och laganda.

VEM ÄR DU?
  • Du gillar att leda och utveckla personal
  • Du är lösningsorienterad och självgående
  • Du är engagerad och entusiastisk
  • Du har yrkesstolthet
  • Du gillar högt tempo
  • Du blir motiverad av goda ekonomiska resultat
  • Du har bra attityd och moral
  • Hög köks- och ledarerfarenhet är en fördel
Mer info
Kontaktperson
Simon Alsternäs
Telefon
Email
Område
Typ av anställning
Sista ansökningsdag
09 nov. 2023 (41 dagar kvar)
Ansök nu

Om arbetsgivaren

EGONs koncept omfattar en stor målgrupp, för på EGON hör alla hemma. Det är det som är vår framgångshistoria. Vem du än är, vad du än är sugen på.Vår vision är att vara bäst på gästupplevelser och våra värderingar är folklighet, trygghet & engagemang.

Liknande jobb

Fler från samma arbetsgivare