Hoppa till innehåll
Academic Work logotyp

Montör till MaxiDoor i Frövi

Ansök nu

Har du tidigare erfarenhet av montage och en stort vilja att lära dig nya saker? Nu finns en möjlighet för dig hos MaxiDoor i Frövi. De är i full gång med att starta upp en ny produktionslina och söker därför nya medarbetare som vill vara en del av deras resa. Här får du möjlighet att förbereda och producera säkerhetsdörrar och ståldörrar åt MaxiDoors kunder. Vi arbetar med löpande urval, så ansök redan idag!



Arbetsuppgifter
  • Förberedelser i form av förstärkning till dörrarna och förmontering samt slutmontering
  • Pruducera säkerhetsdörrar

Veckovisa rotationer sker på linan vilket tillför variation i arbetet samt möjliggör att du får kunskap från linans alla led.



Kvalifikationer
  • Har utbildningsbakgrund eller motsvarande arbetslivserfarenhet från montage, har du båda är det meriterande
  • Har ett stort driv och en vilja att lära dig nya saker
  • Kan tala och skriva svenska flytande
  • Har god förmåga att läsa ritningar

Utdrag ur belastningsregister krävs då MaxiDoor är verksamma inom säkerhetsbranschen.

Meriterande:
  • Erfarenhet av eller kunskaper inom Monitor
  • Erfarenhet av svetsning
Som person är du:
  • Kvalitetsmedveten
  • Självgående
  • Anpassningsbar

I denna rekryteringsprocess kommer vi lägga stor vikt vid dina personliga egenskaper och ett personlighetstest kommer att ingå i processen.

Övrig information
  • Start: Omgående
  • Omfattning: Heltid, tvåskift: förmiddag och eftermiddag varannan vecka
  • Placering: Frövi

För detta uppdrag krävs även ett utdrag ur belastningsregistret som en del av rekryteringsprocessen.

Rekryteringsprocessen hanteras av Academic Work och kundens önskemål är att alla frågor rörande tjänsten hanteras av Academic Work. Vi går igenom urvalet löpande och annonsen kan stängas ner innan tjänsten är tillsatt om vi gått över till urvals- och intervjufasen.

Mer info
Typ av anställning
Sista ansökningsdag
11 juli 2023 (38 dagar kvar)
Ansök nu

Om arbetsgivaren

Vi är ett bemannings- och rekryteringsföretag för studenter och akademiker i början av karriären, young professionals. Vi startade som tre studenter som levde vår egen affärsidé. Men snart ledde kraften affärsidén bort från pannrummet mot stadig expansion. Nu är vi en internationell verksamhet där young professionals påbörjar sina karriärer, varje dag. Sedan starten har vi hjälpt över hundratusen till jobb och vi hoppas på att hjälpa många, många fler. Just nu har vi över 1000 lediga jobb över hela Sverige, extrajobb för dig som fortfarande studerar och heltidsjobb för dig som är i början eller i mitten av din karriär. Gemensamt för de företag vi jobbar med är att de, precis som vi, tror på young professionals. Vill du veta mer om oss? Läs mer på www.academicwork.se

Liknande jobb

Fler från samma arbetsgivare