Fastighet och IT Kompetens växer och söker dig som brinner för programmering i .NET. Ta chansen att i en spännande roll vidareutveckla marknadens mest användarvänliga fastighetssystem. Med bas i Mölnlycke utvecklar vi fastighetssystemet dinafastigheter som gör vardagen enklare för fastighetsägare och förvaltare över hela Sverige.
Din roll som utvecklare på dinafastigheter
Rollen innebär ansvar för utveckling av nya produkter och vidareutveckling av befintliga fastighetssystem. Du kommer även hjälpa vår supportorganisation med backend ärenden. Det är en allsidig roll där du kommer utveckla allt från funktioner ända upp till själva gränssnittet samt nya produkter och integrationer. Du kommer arbeta självständigt men även ingå i ett team där vi hjälps åt och utbyter erfarenheter. Du kommer in i ett spännande skede till ett företag i tillväxt och med flera nya produktlanseringar på gång.
Dina erfarenheter
För att lyckas med uppgiften ser vi att du har flera års erfarenhet av utveckling i .NET och implementationer av sådana lösningar. Du är en problemlösare som jobbar strukturerat och självständigt och ansvarar för att planera och färdigställa dina projekt. Vi önskar att du har jobbat minst i 5 år med .NET utveckling. Du skall ha en känsla för gränssnitt och kunna använda dig av de senaste teknikerna för att uppnå ett användarvänligt sådant. Systemet är utvecklat i VB.NET. Erfarenhet av VB.NET och/eller C#, MS Visual Studio, Access, MS SQL är krav. Erfarenhet av DevExpress och Activereports är meriterande.
Vill du ta dig an den spännande utmaningen att vidareutveckla ett fastighetssystem. Gillar du en roll med helhetsansvar där du har möjlighet att vara med och påverka? Då har vi rollen för dig! Skriv några rader om dig själv och varför du skulle passa för rollen och sänd till jobb@dinafastigheter.se
Bifoga även CV i din ansökan.