Är du plåtslagare - eller jobbar med något kreativt inom metall och svets? Har du känsla för konstruktion och ett grundintresse för reparation? Vi letar efter dig!Välkommen att söka jobbet som skadetekniker i vår anläggning i Enköping. Här finns lackbox på 24 gånger 4 meter med branschens bästa ventilationssystem, professionell riktbänk för hytt och chassi, massor med plats för grundarbete, ett gäng glada kollegor som hoppas att du börjar snart och en hel massa andra saker som gör ditt jobbliv bra.
"Det är ett kreativt jobb att vara skadetekniker på Servicexperten Skadecenter i Enköping. Jag får arbeta baserat på min erfarenhet, men variationen är stor. Tänka nytt och tänka om är en del av vardagen. Tänkte att tjänsten skulle vara kul, men att jobba här är ännu roligare än jag trodde!" säger skadereparatören Sonny som började hos oss efter sommaren.
Experten Group öppnade upp anläggningen i våras och har nu fullbelagt med jobb. Servicexperten Skadecenter kommer på sikt att ha runt 20 medarbetare fördelat på administration, plåt och lackering.
Som Fordonsplåtslagare hos oss... kommer ditt huvudfokus vara att utföra skadereparationer på mestadels bussar, last- och transportbilar. Du får göra alla typer av uppgifter inom skadereparation hos oss om du vill - plåt och lack är en enhet och vi ser gärna att du utvecklar dina kunskaper på jobbet.
Som medarbetare hos Servicexperten Skadecenter får du: - härliga kollegor och bra ledare
- goda utvecklingsmöjligheter
- toppmoderna stora lokaler med god ventilation och arbetsmiljö
- friskvårdsbidrag
- utbildningar hos/av underleverantörer
- intern kompetensutveckling
- konferenser och temaresor i syfte att stärka relationer för att bli en ännu vassare expert
Vi letar efter dig som har: - erfarenhet av skadereparation, plåtslageri, svetsning och eller/karosserireparation
- B -körkort
- god datorvana
- nyfikenhet att lära nytt
- flytande svenska i tal och skrift
- mod att fråga när du kör fast
Och vi blir extra intresserade om du dessutom: - är driven och engagerad
- har körkort C och D
- har utbildning inom riktningsteknik, svetsning och/eller plåtslageri
- har mod att ta ansvar för eventuella misstag och att fråga när du kör fast
Missa inte chansen att söka jobbet, bli en Expert du med - sök nu!