Hoppa till innehåll
Jungfrusund Redovisning & Rådgivning AB logotyp

Redovisningskonsult/Redovisningsassistent

Vi söker dig som brinner för redovisning och har erfarenhet i yrket och vill utvecklas med oss. Dina arbetsuppgifter består främst av löpande redovisning, skatter, lönehantering, bokslut och deklaration

Minst 2-års erfarenhet inom redovisning. Du ska vara serviceinriktad, noggrann, flexibel, och kunna hålla många bollar i luften samtidigt. Gärna tidigare erfarenhet som konsult på en Redovisningsbyrå.

Du ska ha mycket goda kunskaper i det svenska språket, i såväl tal som skrift.

Det är meriterande om du har erfarenhet av att jobba i något av redovisningssystemen Fortnox, Briljant Ekonomisystem, Hogia bokslut och Hogia skatt.
Mer info
Kontaktperson
Ulrika Backteman
Email
Område
Typ av anställning
Sista ansökningsdag
16 nov. 2023 (48 dagar kvar)

Om arbetsgivaren

Jungfrusund Redovisning & Rådgivning AB är en modern och personlig Redovisningsbyrå. Vi har kontor som ligger härligt vid vattnet vid Jungfrusund Skärgårdstad på Ekerö.

Information om anställningen
  • Förmåner: Friskvårdsbidrag, Tjänstepension
  • Start: enligt överenskommelse
  • Omfattning: 75-100 % med 6 månaders provanställning

Liknande jobb